Co zrobić gdy przydarzy nam się zbyt mocna faza?

Każdemu na pewno zdarzyło się kiedyś przesadzić z marihuaną. Jak wiemy, najgorszym co może się zdarzyć po zażyciu dużej ilości zioła jest pójście spać, ewentualnie zwymiotowanie, jednakże mózg płata nam czasem figle i wiele osób panikuje na skutek zbyt mocnej fazy. Jak sobie z tym poradzić? Istnieje parę sprawdzonych sposobów!

  1. Pieprz czarny

Jest to sposób stosowany w wielu klubach konopnych, istnieją również badania które wskazują że wąchanie oraz żucie pieprzu czarnego, bardzo szybko potrafi doprowadzić nas do porządku.

2. Prysznic, najlepiej zimny

Prysznic pozwoli nam na chwilę odzyskać świadomość. Wielu palaczy twierdzi że zimny prysznic, a nawet po prostu oblanie głowy zimną wodą potrafi skutecznie znieść negatywne skutki haju, jednakże spowoduje to efekt jedynie chwilowy, bardzo prawdopodobne jest, że będzie trzeba parę razy się pomoczyć, zanim wszystko na stałe wróci do normy.

3. Ibuprofen

Wśród użytkowników istnieją doniesienia, że ibuprofen potrafi skutecznie zbić fazę, nie udało nam się znaleźć żadnych badań na potwierdzenie tej tezy, jedyne co można stwierdzić to, że związek ten może pomóc na problemy z pamięcią krótkotrwałą które często występują u niedoświadczonych palaczy na następny dzień.

4. Pij dużo wody, zaparz sobie herbatę, kawę, zjedz coś miętowego

Nie pozwól twojemu organizmowi się odwodnić, jeżeli doskwiera Ci za mocna faza ale nie masz problemów z przyspieszonym biciem serca możesz wypić mocną kawę lub herbatę. Kofeina pozwoli trochę oprzytomnieć. Dodatkowo istnieją przesłanki że produkty zawierające mięte pieprzową również mają swój udział w zbijaniu fazy.

5. Cukier, lekki słodki posiłek

Często zdarza się że po zbyt mocnym przepaleniu ktoś robi się blady na twarzy, nie jest to nic innego jak nagły spadek cukru wywołany paleniem marihuany. Wystarczy wtedy zjeść coś słodkiego, najlepiej czekoladę, lub np. słodką owsiankę, coś co nie będzie zalegać nam na żołądku, jeżeli nie mamy pod ręką słodyczy może być woda lub herbata z dużą ilością cukru.

6. CBD

Popularnym sposobem pozwalającym poradzić sobie z za mocną fazą jest spożycie dużej ilości cbd, niezależnie od formy, cbd dzięki swojemu działaniu przeciwpsychotycznemu powinno nam pomóc. Z doświadczenie jednak wiadomo, że dawki muszą być na prawdę duże żeby dały znaczący efekt, np. 100 mg na raz.

7. Ćwiczenia fizyczne

Dzięki ćwiczeniom, nawet krótkim, możemy łatwo przyspieszyć metabolizm w naszym organizmie, a co za tym idzie szybciej pozbyć się zbyt mocnej fazy. Uwaga, jeżeli doskwiera Ci przyspieszone tętno, nie powinieneś wykonywać ćwiczeń. Ćwiczenia mogą chwilowo spotęgować efekt ale pozwolą skrócić czas jego trwania.

8. Drzemka

Jeżeli jesteś w stanie się położyć i zasnąć, zrób to, prawdopodobnie gdy się obudzisz wszystko wróci do normalności, dla bezpieczeństwa powinno się położyć na boku, nie na plecach, w razie gdyby zachciało nam się wymiotować.

9. Przewietrz się, pooddychaj spokojnie i głęboko

Czasem wystarczy uspokoić oddech (hiperwentylacja pogłębia atak paniki) i zaczerpnąć świeżego powietrza. Jeżeli chcesz wyjść na spacer, pamiętaj o kroplach do oczu!

10. Zwymiotuj

Teoretycznie marihuana jest anty-wymiotna, lecz w dużych dawkach często prowadzi do wymiotów. Nie należy się jednak martwić, mogą one okazać się pomocne, a już na pewno powinniśmy zmusić się do wymiotów, jeżeli mamy za mocną fazę po wszelkiego rodzaju edibles, ponieważ jest szansa że do końca się nie strawiły i unikniemy dalszego wzmocnienia fazy.

I najważniejsze! Nie panikuj, porozmawiaj z kimś. Fizycznie nie jest możliwe wypalenie, a nawet zjedzenie takiej ilości marihuany która prowadziłaby do jakichkolwiek długotrwałych negatywnych skutków zdrowotnych. Pamiętaj jednak żeby w razie potrzeby nie bać się szukać pomocy na pogotowiu. Czarnorynkowa marihuana może być zanieczyszczona. Podczas używania konopi ostrożność powinny zachować osoby mające problemy z sercem, krążeniem oraz diabetycy. Większość rzeczy które czujesz dzieje się w twojej głowie i minie lub osłabnie w przeciągu maksymalnie godziny.

Jedna myśl w temacie “Co zrobić gdy przydarzy nam się zbyt mocna faza?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s