Top 10 Stoner Movies II – najlepsze filmy do obejrzenia na haju – ciąg dalszy

Z uwagi na ogromne zainteresowanie pierwszą częścią zestawienia, postanowiliśmy stworzyć dla was jego kontynuację. Wielu użytkowników w komentarzach na Facebooku wskazywało że w poprzednim artykule brakowało typowych klasyków, z tej okazji zapraszamy na drugą część najlepszych Stoner Movies!

  1. BOSKI CHILLOUT(2008)
Kadr z filmu „Boski Chillout”

Leniwy palacz trawki Dale kupuje od swojego nieco dziwnego dilera odmianę o nazwie „Boski Chillout”(w oryginale „Pineapple Express”, kto wymyślił to tłumaczenie?), jest ona o tyle wyjątkowa że zaopatrzyć da się w nią tylko u jednej osoby w mieście. Pod wpływem zioła Dale staje się świadkiem morderstwa, panikuje i porzuca na miejscu zbrodni jointa zrobionego z Boskiego chilloutu. Nie wie jednak że przestępcy bez problemu odnajdą go ponieważ są dostawcami jego dilera.

Dostępność: CANAL+, APPLE TV, PLAYER, Chili, Play Now (dostęp 21.05.2021)

2. LAS VEGAS PARANO(1998)

Kadr z filmu „Las Vegas Parano”

Akcja rozgrywa się w roku 1971. Główni bohaterowie wyruszają do Las Vegas. Po drodze nie stronią od alkoholu i próbują wielu narkotyków, również tych nietypowych. Oglądając film przyglądamy się zachowaniu bohaterów po różnych środkach co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji.

Dostępność: CANAL+, APPLE TV, PLAYER, CDA (dostęp 21.05.2021)

3. CHEECH & CHONG UP IN SMOKE/Z DYMKIEM(1978)

Kadr z filmu „Up in smoke”

Jeden z najpopularniejszych filmów na temat palenia marihuany. Bohaterowie tego filmu zostają pomyłkowo deportowani do Meksyku, teraz muszą przetrwać w nowej, niesprzyjającej im rzeczywistości i znaleźć drogę powrotną. Film jest klasykiem, który ma już swoje lata, humor jest dosyć specyficzny, nie wszystkim on podpasuje ale w tamtych czasach był absolutnym hitem.Tommy Chong Cheech Marin to jedni z najbardziej popularnych konopnych aktywistów, którzy w dawnych czasach przecierali szlaki marihuanie w pop kulturze. Wyreżyserowali oni i zagrali główne role w całej serii filmów:

Główne filmy

Źródło listy: https://en.wikipedia.org/wiki/

Dostępność: Vider, HBO GO (dostęp 21.05.2021)

4. SUPERSAMIEC (2007)

Kadr z filmu „Supersamiec”

Evan i Seth, dwaj najlepsi kumple, są uczniami ostatniej klasy liceum. Przed zakończeniem szkoły rozpoczynają przygotowania do niezapomnianej imprezy, mają tylko jedną misję, zdobyć alkohol. Bardzo przyjemny film, który zapewni wam masę śmiechu!

Dostępność: Netflix (dostęp 21.05.2021)

5. SAUSAGE PARTY (2016)

Kadr z filmu „Sausage Party”

Animacja dla dorosłych. Film nie nawiązuje bezpośrednio do palenia, ale jak wielu sądzi właśnie w taką grupę odbiorców ma trafiać. Humor jest na prawdę na wysokim poziomie. Fabuła? Parówka ucieka z paczki i wyrusza w podróż po markecie, aby dowiedzieć się prawdy o swoim pochodzeniu.

Dostępność: Chili, APPLE TV, CDA (dostęp 21.05.2021)

6. ŻÓŁTODZIOBY/HALF-BAKED (1998)

Okładka filmu „Half-Baked”

Film opowiada o trójce przyjaciół, jeden z nich zostaje aresztowany za spowodowanie śmierci policjanta – a konkretnie jego konia. Pozostali postanawiają mu pomóc. Muszą zebrać 100 tysięcy dolarów na kaucję. Interesy nie wychodzą, nie mogą zdobyć tak dużej ilości pieniędzy. Zaczynają więc handlować skradzioną marihuaną. Kolejny klasyk, uwielbiany przez wielu Stonerów.

Dostępność: CDA, APPLE TV (dostęp 21.05.2021)

7. CHŁOPACZKI Z SĄSIEDZTWA (1996)

Kadr z filmu „Chłopaczki z sąsiedztwa”

Szalona komedia autorstwa czołowych komików Hollywood – braci Wayans. Parodia mocnego, czarnego kina. Główny bohater wraca do rodzinnych stron, jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Los Angeles, która rządzi się swoimi, dziwnymi prawami. Przygotuj się na zwariowaną rozrywkę i ogromną dawkę śmiechu!

Dostępność: CDA, Netflix (dostęp 21.05.2021)

8. Nasza Russia (2010)

Kadr z filmu „Nasza Russia”

Pomimo że w filmie nie pojawia się marihuana, na pewno trafi on w gust palaczy. Film jest na prawdę śmieszny i pokazuje przerysowaną rzeczywistość związaną z życiem w stolicy Rosji. Bogaty oligarcha przeprowadza remont swojej koszmarnie drogiej rezydencji. Facet który miał go przeprowadzić zatrudnia do tego zadania imigrantów Dżamszuta i Rawszana, którzy niszczą wszystko, czego się dotkną.

Dostępność: CDA (dostęp 21.05.2021)

9. WIECZNY STUDENT – CAŁA SERIA

Kadr z filmu „Wieczny Student”
Kadr z filmu „Wieczny Student 2”

Pierwsza część opowiada o życiu Vana Wildera, jest to wieczny student, człowiek, dla którego sensem życia stał się mały uniwersytecki światek. Kiedy jego rozczarowany bogaty ojciec cofa mu pieniądze na życie, bohater postanawia wykorzystać drzemiącą w nim przedsiębiorczość. Zarabia na swoje czesne w dosyć oryginalny sposób, organizując imprezy. Powstały trzy części komedii, w drugiej i trzeciej z nich główną role gra inny aktor(Kalpen Suresh Modi znany miedzy innymi z komedii „Harold i Kumar”), każda z nich jest bardzo śmieszna i pozwala wrócić myślami do beztroskich czasów akademickich.

Dostępność: CDA (dostęp 21.05.2021)

10. BABCIA GANDZIA (2012)

Kadr z filmu „Babcia Gandzia”

Dosyć popularna francuska komedia. Gdy w ręce zgorzkniałej, wiecznie niezadowolonej staruszki trafia przypadkiem paczka z haszyszem, kobieta postanawia skorzystać z możliwości zarobku. Jak to odmieni jej życie? Sprawdźcie, na pewno się nie zawiedziecie!

Dostępność: CDA, Vod.pl (dostęp 21.05.2021)

Jedna myśl w temacie “Top 10 Stoner Movies II – najlepsze filmy do obejrzenia na haju – ciąg dalszy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s