Jak odróżnić marihuanę dobrej jakości od słabej

Nie istnieją żadne ścisłe normy oceniania marihuany. Jednakże możemy przy pomocy naszych zmysłów, zauważyć pewne elementy/cechy na podstawie których da się określić z czym mamy do czynienia. Rady których wam udzielimy w tym artykule mogą również odnosić się do suszy cbd i cbg. Co powinniśmy zrobić na samym początku? Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do pochodzenia konopi które dostaliśmy, powinniśmy się upewnić że nie są one zanieczyszczone. Jak to zidentyfikować? Opisaliśmy to w jednym z naszych artykułów.

  1. Świeżość – jak ją ocenić

Zasada jest prosta. Marihuana ma najczęściej jasno zielony kolor, mogą występować fioletowe,czerwone i pomarańczowe przebarwienia. Jeżeli kolor jest mocno brązowy, topy są przesuszone, łatwo się kruszą w palcach na pył, prawdopodobnie mamy do czynienia ze starymi, źle przechowanymi konopiami. Na skutek tego dochodzi do utleniania, którego skutkiem jest szybsza przemiana THC w CBN, a co za tym idzie osłabienie mocy naszych roślin i zmienienie ich profilu działania na bardziej usypiający. Na starej marihuanie może pojawić się również tak zwana zgnilizna, rodzaj pleśni występujący na skutek obecnych w powietrzu pythium i fusarium, powoduje ona charakterystyczne brązowe/ciemne przebarwienia, poniżej przykładowe zdjęcia jak to wygląda. Wdychanie oparów spalanej pleśni jest bardzo szkodliwe dla naszych płuc.

2. Struktura kwiatostanu

Najlepszej jakości kwiatostany otrzymuje się z upraw typu indoor(pod lampami), tuż za nimi plasują się uprawy szklarniowe a na samym końcu outdoor(na świeżym powietrzu). Po strukturze kwiatów często jesteśmy w stanie ocenić z jakiej uprawy pochodzą. Zależy nam żeby kwiatostany były mocno zbite, nie powinny być twarde jak kamień „spłaszczone”, bo to świadczy o złym przechowywaniu(zbyt ciasnym), żeby zidentyfikować czy nasz top jest naturalnie „zbity” należy spojrzeć na trichomy oraz włoski, powinny one swobodnie odstawać(jak na zdjęciu poniżej) i nie być posklejane ze sobą/płaskie. Dodatkowo konopie powinny być „puszyste” i lepkie w dotyku od żywicy. Należy również wspomnieć że odmiany z dominującym genotypem sativa mają bardziej luźną strukturę.

Wysokiej jakości susz cbg od KonopnaFerajna.pl – nasza recenzja

3. Zapach

Zapach jest jednym z najlepszych sposobów by poznać dobrą marihuanę. Powinien on być mocno intensywny, wyczuwalny w całym pokoju i jeszcze mocniejszy po rozkruszeniu. Jeżeli jesteśmy w stanie wyraźnie zidentyfikować przeważające nuty smakowe, na przykład: ziemiste, drzewne, cytrynowe, truskawkowe, paliwowe, świadczy to o dobrym curringu. Natomiast jeśli wyczuwamy charakterystyczny siankowaty aromat, przypominający np. konopie przeznaczone na herbatę, oznacza to że prawdopodobnie curring był przeprowadzony nieodpowiednio lub wcale, skutkiem tego może być mdły i gryzący w gardło smak podczas palenia/waporyzacji.

4. Wilgotność

Zalecany poziom wilgotność powietrza do przechowywania konopi to 50-62% procent. Przesuszenie marihuany psuje jej smak i zapach oraz powoduje łatwiejsze oddzielanie się pyłku na skutek czego może osłabnąć ich moc. Jeżeli są zbyt wilgotne, łatwiej pleśnieją. Czy jeżeli dostaliśmy przesuszony susz możemy coś z nim zrobić? Oczywiście, istnieją specjalne saszetki bovenda, które sprawią że wilgotność naszego suszu ustabilizuje się na idealnym poziomie i będziemy mogli je długo przechowywać bez obaw że ich jakość spadnie.

Domowym sposobem na zwiększenie wilgotności jest zamknięcie naszych kwiatów w słoiku na 1-3 h ze skórką cytryny lub pomarańczy(umyjcie wcześniej owoce, na ich powierzchni są szkodliwe środki ochronne). Wystarczy niewiele skórki np. 3 płaskie paski 1x2cm na gram, po każdej godzinie powinniśmy sprawdzać czy wilgotność nie jest już zbyt duża(łodygi powinny się łamać wydając charakterystyczny trzask).

Jeżeli wilgotność topów jest zbyt duża polecamy zamknąć je na noc w słoiku z paroma wycinkami kartki, np. pięcioma płaskimi paskami 1x2cm na gram. Możliwe że proces będzie wymagał więcej czasu, jeżeli po nocy kwiaty nadal będą wyraźnie zbyt wilgotne, zaleca się zamienić kartki na świeże i zostawić na cały kolejny dzień.

POWYŻSZY TEKST MA CHARAKTER WYŁĄCZNIE INFORMACYJNY, NIE MA NA CELU NAMAWIAĆ NIKOGO DO SPOŻYWANIA SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s