Jak poprawnie przechowywać konopie oraz koncentraty

PONIŻSZY TEKST MA CHARAKTER WYŁĄCZNIE INFORMACYJNY, NIE MA NA CELU NAMAWIAĆ NIKOGO DO SPOŻYWANIA SUBSTANCJI PSYCHOAKTYWNYCH.

Poprawne przechowywanie zarówno konopi indyjskich jak i przemysłowych, pozwala na długo cieszyć się ich aromatem, smakiem i mocą bez obawy że spleśnieją. Istnieje parę prostych sposobów, które sprawią że wasza marihuana zachowa swoje właściwości nawet przez długie lata.

  1. Pakowanie próżniowe

Żeby spakować nasze kwiatostany próżniowo potrzebujemy specjalnych worków próżniowych, dostępnych między innymi na allegro oraz urządzenia które wyssie z nich powietrze np małego odkurzacza. Pakowanie w ten sposób to dobra metoda jeżeli chcemy przechowywać naszą marihuanę dłużej niż pół roku. Czynnikiem wpływającym na szybkość degradacji kannabinoidów jest tlen, w ten sposób się go pozbędziemy, dodatkowo pozwoli to na zachowanie walorów smakowych i zapachowych oraz uchroni przed przedostawaniem się zapachu na zewnątrz.

2. Przechowywanie w szklanym słoiku

Szkło jest lepsze od plastiku ponieważ nie przepuszcza zapachu. Każde tworzywo sztuczne, folia itp. ma określoną przepuszczalność. Ważne żeby szklany pojemnik był szczelny i nie za duży, marihuana powinna zajmować 50-90% miejsca w nim. Aby bez obawy przechowywać konopie, należy się upewnić że posiadają odpowiednią wilgotność. Najlepszym sposobem będzie zastosowanie specjalnej saszetki bovenda, która sprawi że wilgotność naszego suszu ustabilizuje się na idealnym poziomie i będziemy mogli je długo przechowywać bez obaw że ich jakość spadnie, lub spleśnieją.

Jeżeli chcemy przechowywać nasze kwiaty długo w szklanym słoiku bez otwierania i nie mamy dostępu do Bovendy, zawsze warto wrzucić do słoika parę skrawków papieru lub ziarenek ryżu. Lepiej mieć przesuszoną marihuanę niż spleśniałą.

3. Przechowywanie koncentratów

Do przechowywania koncentratów przez krótki okres czasu dobrze nadadzą się sylikonowe pojemniki które pozwalają na wygodne ich stosowanie poprzez nie przywieranie koncentratu do ich ścianek.

Jeżeli chcemy przechowywać koncentraty dłużej, np. parę tygodni warto umieścić je w nieprzylegającym papierze pergaminowym(np. papier do pieczenia) a następnie w szklanym słoiku. W tej sposób, szczelnie zamknięte ekstrakty możemy zamrozić, co jest super opcją, jeżeli planujemy je przechowywać jeszcze dłużej, np. parę miesięcy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s